Masz dosyć wszystkich tych restrykcyjnych zasad, których nie rozumiesz lub nie potrafisz im sprostać? Potrzebujesz pozytywnego wzmocnienia, że to co robisz w duchu eko ma sens?
Eko działania na co dzień i ich wpływ na dobrostan, to prelekcja która usystematyzuje podejścia do ekologii jak zero waste, ekologia codzienna i zrównoważony rozwój. Z chaosu koncepcji i dobrych rad pomaga wybrać, te które będą wspierać i zachęcać. Ponadto nie zniechęcać do podejmowania jakichkolwiek eko działań. Inspiracje i przekazana wiedza pomogą w świadomym podejmowaniu wyborów. A także, dzięki prezentowanym wielu alternatywom, wspiera w łatwiejszym stworzeniu spersonalizowanego planu.
Odwołując się do badań i teorii psychologicznych pokaże jak troska o środowisko może wzmacniać poczucie dobrostanu.
Prelekcja prowadzona jest w duchu psychologii pozytywnej. Skupia się ona na mocnych stronach człowieka, możliwościach rozwoju czy wzmacnianiu odporności psychicznej, by łatwiej radzić sobie z przeciwnościami.
Dzięki udostępnionemu narzędziu trenerskiemu, każda osoba biorąca udział w prelekcji będzie mogła ocenić poziom swojego dobrostanu w różnych obszarach. Przyda się ono także w przyszłości do monitorowania poczucia poziomu dobrostanu. Przytoczone przykłady pomogą w decyzji co robić, by podnieść poziom dobrostanu.
Po prelekcji:
– usystematyzowanie teorii i pojęć zero waste, ekologia codzienna i zrównoważony rozwój
– spojrzenie na konieczność podejmowania eko działań z pozytywnej perspektywy
– potwierdzenie, że działania eko na co dzień wpływają pozytywnie na dobrostan
– możliwość oceny poziomu dobrostanu w różnych obszarach
– wiedza i inspiracja do stworzenia indywidualnego planu wdrożenia eko działań w codziennym życiu
Prelekcja dla osób dorosłych, brak wymogów wiedzy w temacie.
Alicja Żarkiewicz – inspiratorka, edukatorka, trenerka. W autorskiej metodzie szkoleniowej łączy ekologię i kreatywność, które pozytywnie wzmacniają poczucie dobrostanu. Ekspertka przez doświadczenie w depresji. Od 2012 pomaga sektorom publicznemu, pozarządowemu i prywatnemu w realizowaniu założeń społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju.