O inicjatywie

We współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza przygotowaliśmy niebywałą gratkę – w ramach festiwalu powstał nowy projekt, który mamy nadzieję na stałe zagości do Gdyni – Polish Showcase Day at Globaltica. Zaprosiliśmy starannie wyselekcjonowane polskie zespoły folkowe, by zaprezentowały się w czwartek 18 lipca na dwóch scenach festiwalowych. W showcase’ie wezmą udział delegaci najważniejszych festiwali, targów oraz mediów poświęconych muzyce świata m.in. WOMEX, Roskilde czy magazynu Songlines.

Na showcase’ie zagrają: Burónka, Fifidroki, Krzikopa, Mehehe, Sutari, Tęgie Chłopy oraz WoWaKin. Koncerty odbędą się w przestrzeni Starej Wozowni oraz na scenie obok pałacu w Parku Kolibki. Każdy z wybranych artystów nie tylko kontynuuje tradycje wykonawcze i repertuarowe z różnych regionów Polski, ale także unowocześnia je, przystosowując do współczesnego, dynamicznego świata. Przy tym warto zaznaczyć, że muzyka zaproszonych zespołów nie traci wyjątkowego, lokalnego charakteru. Wierzymy, że właśnie takie innowacyjne podejście do tradycji może odnieść sukces na globalnym rynku.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Sylwetki artystów i delegatów znajdują się poniżej.

SPEEDMEETING NA POLISH SHOWCASE DAY

Wzorem targów i spotkań branżowych, organizujemy speedmeetingi w ramach Polish Showcase Day at Globaltica.
Artyści lub ich przedstawiciele mają szansę przedstawić swoja muzykę delegatom najważniejszych instytucji, mediów i festiwali muzyki świata. Spotkania odbędą się dzień po koncertach Polish Showcase Day, 19. lipca 2019 od godz. 10:00 w Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30.
Grafik spotkań znajduje się poniżej. Zapisy pod adresem: prasa@globaltica.pl.
W treści maila prosimy podać nazwę zespołu/artysty, dane kontaktowe, delegata, z którym chce się spotkać oraz termin spotkania.
Grafik jest uaktualniany na bieżąco.

 

ARTYŚCI

DELEGACI

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter