Scena Główna, 20/07/2019

Grupę Ladama tworzą cztery kobiety – wirtuozki i edukatorki społeczne – Lara Klaus, Daniela Serna, Mafer Bandola i Sara Lucas. Pochodzą z różnych krajów i reprezentują odmienne kultury obu Ameryk, ale są „siostrami” w pieśni, rytmie i duszy. Inspirując się tradycją swoich krajów – Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Stanów Zjednoczonych, wykorzystując ludowe i współczesne instrumenty z obu Ameryk, tworzą nowoczesną latynoską muzykę alternatywną.

Poznały się w trasie w 2014 r., podczas trasy po Los Angeles, Arizonie i Nowym Meksyku w ramach prestiżowego programu OneBeat. Pomiędzy solowymi występami, prowadzeniem warsztatów dla młodzieży i działalnością edukatorską Lara, Daniela, Mafer i Sara odkryły, że dzielą wspólne marzenie o budowaniu wspólnoty, dla której ważnym elementem jest dźwięk oraz aktywizowanie kobiet i młodzieży poprzez muzykę.

Bazując na południowoamerykańskich i karaibskich gatunkach muzycznych, takich jak cumbia, maracatu, onda nueva i joropo, łącząc je z soulem, R&B i popem, Ladama tworzy zupełnie nowe brzmienie. Przy okazji, dziewczyny promują nieznane szerzej takie istrumenty muzyczne jak bandola llanera z Wenezueli, tambor alegre z Kolumbii czy pandeiro z północno-wschodniej Brazylii.

Dysponując ogromnymi możliwościami wokalnymi, wspieranymi często przez dźwięki basu Pata Swobody, Ladama zapewnia swej publiczności wyjątkowe doznania muzyczne. Artystki w swej twórczości swobodnie poruszają się pomiędzy delikatnymi akustycznymi dźwiękami i mocnym elektrycznym brzmieniem. Śpiewają po angielsku, hiszpańsku i portugalsku, żeby dotrzeć do jak najwięcej liczby słuchaczy. Wyruszają w kolorową, muzyczną podróż od wysokich równin Wenezueli po kolumbijskie wybrzeża. Ich twórczość dowodzi, że granice nie mają znaczenia - przenosząc nas do przyszłości ukazującej świat, który komunikuje się między kontynentami i kulturami poprzez dźwięki i opowieści.

Muzycy:
Lara Klaus perkusja, wokal
Dani Serna tambor, wokal
Mafer Bandolabandola, wokal
Sara Lucasgitara, wokal
Pat Swobodabas
 

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter