Namiot festiwalowy, 20/07/2019

Analog Africa Soundsystem tworzą Samy Ben Redjeb i Pedo Knopp, którzy przez ostatnie 10 lat prowadzili legendarne imprezy Africa Delay we Frankfurcie i występowali na całym świecie prezentując swoje niezrównane kolekcje płytowe. 

Samy Ben Redjeb, dzięki swojemu wrodzonemu talentowi odkrywcy, spędził dużą część swojego życia szperając w zakurzonych magazynach w takich krajach jak Benin, Burkina Faso, Zimbawe czy Kolumbia w poszukiwaniu starych winyli i taśm, prowadząc swego rodzaju misję ratowania lokalnej muzyki przed zapomnieniem. Zgromadził niesamowitą kolekcję rzadkich nagrań, z których kompiluje płyty dla swojej – będącej już kultową w pewnych kręgach – wytwórni Analog Africa. Dzięki doskonałym selekcjom, profesjonalnie opracowanym opisom i niesamowitej muzyce firma zdobyła mocną pozycję na rynku i szacunek krytyków oraz słuchaczy na całym świecie. 

Analog Africa Soundsystem zrodził się ze spotkania z Pedo Knoppem, pasjonatem i animatorem niezależnej sceny muzycznej, a także cenionym, prezentującym niesamowitą muzykę z odległych zakątków świata. Knopp promuje liczne klubowe imprezy i koncerty w swoim rodzinnym mieście, w tym organizowaną od lat i odnoszącą wielkie sukcesy letnią serię LAZY., legendarne afrykańskie jamboree Africadelay czy sesję Saravá poświęconą klimatom brazylijskim.

Pedo wielokrotnie był zapraszany do prowadzenia licznych audycji radiowych, skompilował nagradzane płyty CD dla największego w Europie japońskiego festiwalu filmowego Nippon Connection, a także pracował jako konsultant muzyczny. Jako Analog Africa Soundsystem podróżował ze swoim partnerem po krajach Europy i innych częściach świata – grali na festiwalach i w klubach w takich miejscach jak Amsterdam, Ateny, Berlin, Bazylea, Dar es Salaam, Helsinki, Stambuł, Kopenhaga, Londyn, Luanda, Manchester, Paryż , Rio De Janeiro czy São Paulo. 

Podczas gorącej jubileuszowej nocy na festiwalu Globaltica Analog Africa Soundsystem będzie reprezentowany przez samego Pedo Knoppa, nie zmienia to jednak faktu, że możemy się spodziewać szalonej imprezy z afrykańską i latynoską muzyką retro, graną głównie z oryginalnych winyli.

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter