Opublikowano: 16 maja 2019

WARSZTATY GRY NA DJEMBE z mistrzem ADAMA DRAMÉ (Burkina Faso)

Wyjątkowa okazja, rozwinięcia swoich umiejętności gry na djembe i uczenia się bezpośrednio od jednego z największych żyjących mistrzów afrykańskiego bębnienia!

Opis warsztatów:

Adama Dramé w 2016 roku świętował 50-lecie swojej kariery. Jest pionierem, który bardzo przyczynił się do tego, że djembe stało się tak znane poza granicami Afryki. Od początku swojej kariery, choć przywiązany do własnej tradycji - muzyki Mandinka z Afryki Zachodniej - zmierzał w kierunku innowacji, rozwijając wyjątkową technikę gry, co umożliwiło zwiększenie palety dźwięków wydobywanych z djembe. Podczas tych unikatowych warsztatów Adama Dramé ukaże uczestnikom swoje podparte wieloletnią praktyką talenty edukatorskie, ucząc swojego niepowtarzalnego podejścia do djembe i osobistej interpretacji tradycji. Warsztaty będą również okazją do omówienia jego muzycznych koncepcji łączenia kultur w świetle jego licznych spotkań z artystami z różnych stron świata.

Przebieg warsztatów:

- Prezentacja Adama Dramé + prezentacja sesji
- Rozgrzewka + studium akompaniamentu i partii solowych
- Wymiana – dialog rytmiczny z mistrzem – dla każdego z uczestników

Data: 20.07.2019
Godzina: 15:00
Cena biletu: 55 PLN
Liczba uczestników jest ograniczona: tylko 10 osób

Wymagania dla uczestników:
Wszyscy uczestnicy muszą przynieść ze sobą własny bęben djembe
Poziom umiejętności uczestników: średnio-zaawansowany i zaawansowany (prosimy o niezgłaszanie się osób będących na poziomie podstawowym!)
Bilety na warsztaty dostępne są na stronie: https://globaltica.interticket.pl/program/warsztaty-gry-na-djembe-z-mistrzem-adama-drame-burkina-faso-4826 Pospieszcie się! Dostępna jest ograniczona liczba biletów – tylko 10 szt!

Więcej informacji na temat Adama Drame: http://globaltica.pl/pl/artysci/adama-drame-en/

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter