Opublikowano: 6 czerwca 2018

Panie i panowie! 
Przedstawiamy czterech ostatnich artystów, z bogatego programu tegorocznej Globaltiki.
Tym samym, uroczyście zamykamy line up festiwalowy. Smacznego!


MOONLIGHT BENJAMIN (Haiti) 27 lipca, Duża Scena, bilet na cały dzień - 35 zł
Voodoo jest religią synkretyczną, która łączy katolicyzm z tradycyjnymi wierzeniami afrykańskimi. Ten silny haitański kult stał się inspiracją dla wyjątkowej wokalistki i autentycznej kapłanki voodoo.
Muzyka Moonlight to energetyczna i oryginalna fuzja karaibskich melodii i rytmów voodoo, oraz ostrego, inspirowanego blues-rockiem lat 70-tych, brzmienia – jest to transowe voodoo w nowym, wybuchowym stylu!


ELIDA ALMEIDA (Wyspy Zielonego Przylądka) 28 lipca, Duża Scena, bilet na cały dzień - 35 zł
Młoda i utalentowana wokalistka z wyspy Santiago, wykonująca tradycyjne melodie archipelagu. Elida oczarowuje słuchaczy, promieniując szczerością głosu pełnego radości i nostalgii zarazem.
Pięknymi, subtelnymi aranżacjami wspiera ją gitarzysta Hernani Almeida.
Jej styl - pełen międzykulturowych odniesień i elementów muzyki wysp Atlantyku – jest niezmiernie uniwersalny, a jednocześnie doskonale ukazujący to, co obecnie dzieje się na kabowerdyjskiej scenie muzycznej.


ERIC TRITON (Mauritius) 29 lipca, scena w namiocie/scena plenerowa, wstęp wolny
Leworęczny wirtuoz gitary z małej wyspy Mauritius, tworzący „kreolskie bluesy", inspirowane indyjską i afrykańska tradycją.Tworzy uduchowione pieśni zaangażowane społecznie, jednocześnie ujawniając w swoich narracjach wzloty i upadki natury ludzkiej.
Usłyszymy głęboki, pełen charyzmy głos Trytona wraz z akompaniamentem mistrza tabli Shakti Shane Ramchurn'a. Wspólnie tworzą wielokulturową muzykę Mauritiusa, którą określają mianem Afroriental Blues.


OXUS ENSEMBLE (Uzbekistan) 29 lipca, scena w namiocie, wstęp wolny
Oddani strażnicy unikalnego muzycznego dziedzictwa Uzbekistanu, łączą tradycyjne podejście do muzyki z innowacyjnymi aranżacjami klasycznych kompozycji.
Bazują na instrumentarium charakterystycznym dla kultury muzycznej Azji Centralnej wykonując szeroką gamę tradycyjnych melodii i pieśni ludowych. Muzykom towarzyszyć będzie tancerka - Sitora Ziyoeva - młoda i utalentowana postać na współczesnej scenie tradycyjnego tańca Uzbekistanu.

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter