Opublikowano: 17 maja 2018

W lipcowe wieczory festiwalowe, w gdyńskim parku Kolibki zaprezentujemy: 

SOFIANE SAIDI & MAZALDA (Algieria)
Raï to rodzaj popularnej algierskiej muzyki, która powstała w latach dwudziestych XX wieku w portowym mieście Oran i która sprzeciwiała się akceptowanym obyczajom artystycznym i społecznym. Nowa „elektro-maghrebska” wizja tego gatunku autorstwa Sofiane'a Saidi, łączy orientalną tradycję i elementy współczesne z pełnym energii i kolorytu brzmieniem grupy Mazalda.

ARVVAS (Laponia / Norwegia)
Jedną z najbardziej charakterystycznych form wyrazu artystycznego w kulturze Saamów jest joik - tradycyjny rodzaj pieśni i technika wokalna zarazem, która stała się inspiracją dla grupy Arvvas, będącej owocem współpracy lapońskiej wokalistki Sary Marielle Gaup oraz norweskiego basisty i wokalisty Steinara Raknesa. Ich twórczość to mieszanka joika, Americany i elementów jazzu.

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska)
Członkowie grupy to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennego brzmienia muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej. W repertuarze który zaprezentują na potańcówce mają m.in. wiejskie oberki, ciągłe mazury śpiewaki, poleczki, walczyki i wolne.

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter