Opublikowano: 4 maja 2020

Z powodu zagrożenia epidemicznego oraz zakazu organizacji imprez masowych podjęliśmy trudną decyzję od odwołaniu tegorocznej edycji festiwalu. W Parku Kolibki spotkamy się dopiero za rok, jednak nie znaczy to, że Globaltica znika na ten czas - przygotowujemy aktywności online, o których poinformujemy już niedługo.

Przeczytajcie oświadczenie naszego dyrektora artystycznego:


 

Szanowni Państwo,

długo zwlekaliśmy z podjęciem i ogłoszeniem tej decyzji. Cały czas próbowaliśmy zaklinać rzeczywistość licząc, że wydarzy się coś, co jednak pozwoli nam spotkać się z Wami i ze wspaniałą muzyką z różnych stron świata między 22 i 26 lipca tego roku w gdyńskim parku Kolibki. Niestety, nadszedł moment, kiedy musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Biorąc pod uwagę panującą obecnie sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie, prognozy dotyczące jej rozwoju, restrykcje obowiązujące zarówno obywateli jak i wszelkie podmioty, ograniczenia przemieszczania się – szczególnie w ruchu międzynarodowym czyli w efekcie brak możliwości sprowadzenia artystów z innych krajów – oraz nieznany termin zniesienia zakazu organizowania i uczestniczenia w imprezach masowych z wielkim żalem zdecydowaliśmy o odwołaniu festiwalu kultur świata GLOBALTICA w roku 2020.

Decydując się na ten ruch kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, artystów, wolontariuszy, obsługi technicznej, a także wszystkich innych osób pracujących co roku przy organizacji festiwalu. Uważamy, że decyzja ta, choć bez wątpienia bolesna dla nas i zapewne dla wielu z Was, jest jedyną słuszną i najbardziej odpowiedzialną, jaką moglibyśmy podjąć.

Niezmiernie trudno wyobrazić nam sobie gdyńskie lato bez Globaltiki, ale każdy z nas doskonale wie, że tegoroczne lato będzie wyjątkowe, i że zabraknie w nim większości imprez kulturalnych nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie. Z nadzieją i radością patrzymy jednak w przyszłość, bo wiemy, że spotkamy się z Wami ponownie w parku Kolibki w lipcu 2021 roku.

Chcielibyśmy jednocześnie ogłosić, że przez cały czas planujemy naszą aktywność w okresie pandemii i przygotowujemy dla Was różnego rodzaju atrakcje – głównie w sferze działań w sieci, o których będziemy informować na bieżąco. Tymczasem dbajcie o siebie i swoich bliskich, starajcie się zachować radość ducha i zachowujcie się odpowiedzialnie w tej trudnej sytuacji, która obecnie dotyka nas wszystkich.

Do zobaczenia!

Piotr Pucyło
dyrektor artystyczny
GLOBALTICA – Festiwal Kultur Świata

Zwrot pieniędzy za bilety i karnety zakupione na tegoroczną edycję odbędzie się automatycznie w ciągu najbliższych dni.

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter