21.07.2017

CARNATIC CONNECTION jest wspólnym projektem indyjskiej skrzypaczki JYOTSNY SRIKANTH i działającej w Londynie legendarnej grupy BOLLYWOOD BRASS BAND. Instrumenty smyczkowe spotykają się z instrumentami dętymi - wirtuozerska gra na skrzypcach i funkujące dęciaki w połączeniu z energetycznymi bębnami, instrumentalne wersje filmowych pieśni rodem z Bollywood i magiczny świat południowoindyjskich filmów. Zachwyt, zaskoczenie, radość i niepohamowana chęć tańca – takie właśnie odczucia wywołuje w słuchaczach każdy koncert tego projektu.

Jest to muzyczna podróż ku nowym terytoriom, gdzie spotkać można cudowne skrzypcowe gamaka (rodzaj ozdobników), mridangam (dwumembranowy bęben baryłkowy) i morsing (drumla) - połączenie Bollywood i Carnatic Filmi - od legendarnego kompozytora Ilaiyaraaja do wszechobecnego AR Rahmana i jego nagrodzonego Oscarem hitu Jai Ho pochodzącego z filmu Slumdog – Milioner z ulicy. Jyotsna Srikanth jest wiodącą skrzypaczką reprezentującą klasyczny styl karnatyczny – wywodzący się z południowoindyjskiej tradycji. Równie swobodnie porusza się w europejskiej muzyce klasycznej i jazzie. Jej muzyka została wykorzystana w ponad 200 indyjskich filmach. Jest także znaną eksperymentatorką, występującą w wielu projektach prezentowanych na najważniejszych festiwalach world music na świecie.

Bollywood Brass Band to pionierska brytyjska orkiestra dęta, wykonująca z niesamowitą energią i żarem bollywoodzkie melodie i rytmy. Bateria trąb, saksofony, indyjski dhol i ogromny suzafon sprawiają, że z takim składem są jedną z najbardziej barwnych, radosnych i energetycznych grup tego typu w Europie. Dwukrotnie nominowani do nagrody Songlines World Music Awards, występowali na całym świecie - w salach koncertowych, na festiwalach i indyjskich weselach w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Indiach, Tajlandii i Południowej Afryce. Carnatic Connection to wyjątkowy projekt wyjątkowych artystów, który został zarejestrowany w studio i wydany na CD w 2016 roku, po czym szybko stał się sensacją zarówno na rynku płytowym jak i w kręgach festiwalowych.

Koncertowi towarzyszy projekcja na ekranie scen z klasyków kina indyjskiego. W Polsce projekt ten zaprezentowany będzie po raz pierwszy.

Muzycy:
Jyotsna Srikanth - skrzypce
Jas Daffu - dhol
RN Prakash - mridangam, kanjira
Philippe d’Amonville - perkusja
Nick Cattermoleinstrumenty perkusyjne, sample, flet
Sarha Moore - saksofony
Kay Charltontrąbka, flugelhorn
Steve Pretty - trąbka
Dave Jago - puzon
Tom Marriott - puzon
Jeff Miller - suzafon
Mark Allanprojekcje video

Promoters
Co-financed
Przekaż 1% podatku

Newsletter