LISTA AKTYWNOŚCI

 

Wprowadzenie do głębokiej ekologii - LOVELASY.ORG

27.07 godz. 17.00 Pod Kasztanem

Głęboka ekologia jest uznawana za postawę biocentryczną w której w centrum świata znajduje się życie, a nie człowiek. Taka postawa w przeciwieństwie do antropocentryzmu, sprzeciwia się szowinizmowi gatunkowemu (z ang. speciesism) czyli stawia podmiot człowieka na równi ze zwierzętami. W trakcie wykładu poznamy najważniejsze koncepcje i poglądy filozofów ekologicznych oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: "Jakie jest miejsce człowieka w otaczającej nas przyrodzie?".

 

WykluczeNIE spotkanie z Magdą Lubieńczuk

28.07 godz. 11.00 Stara Wozownia

„WykluczeNIE” to hasło definiujące działalność filmową  Magdaleny Lubeńczuk,  dokumentalistki, która w swojej twórczości wychodzi poza granice sterotypizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Spotkanie z reżyserką wzbogacą pokazy jej filmów: „Lustro” oraz „Pauza” (emisje filmów z napisami w języku angielskim). 
Będzie również możliwość porozmawiania z bohaterami prezentowanych obrazów filmowych.

 

Strefa edukacji Banku Żywności w Trójmieście

28.07 godz. 12.00-18.00 Łąka przy Namiocie

Chcesz ochłodzić ciało, ale rozgrzać umysł? Bank Żywności w Trójmieście zaprasza do Strefy Edukacji! Dowiedz się jak działamy i co możesz zrobić, żeby ograniczyć ilość marnowanego jedzenia. Na miejscu czekają praktyczne porady oraz gry i zabawy edukacyjne dla dużych i małych. Dołącz do naszej koalicji na rzecz niemarnowania żywności i zmieniaj świat na lepsze!

 

Żywa Biblioteka czyli historia o…

28.07 godz. 12.00-15.00 TuBaza

Centrum Współpracy Młodzieży zaprasza na spotkanie z obcokrajowcami, którzy przyjechali do Gdyni na Wolontariat Europejski. Będzie to okazja do „wypożyczenia” konkretnej osoby i wysłuchania jej historii migracyjnej. To także miejsce, w którym można się dowiedzieć czym jest Wolontariat Europejski i w jaki sposób można w nim wziąć udział.

 

Marina Hulia – Kim są dzieci z Dworca Brześć?

28.07 godz. 13.00 Namiot Koncertowy

Zapraszamy na spotkanie z Mariną Hulią i jej podopiecznymi. Pani Marina od półtora roku opiekuje się czeczeńskimi dziećmi i mamami koczującymi miesiącami w białoruskim Brześciu, oraz tymi, którym udało się w końcu wjechać do Polski i tu czekają na uregulowanie ich sytuacji prawnej. Dzień po dniu stara się zwrócić dzieciom skradzione dzieciństwo poprzez zabawę, uśmiech, przytulanie i miłość. Zbiera pieniądze i dary rzeczowe dla najbardziej potrzebujących, organizuje spotkania podczas których czeczeńskie i polskie rodziny mogą się poznawać i zaprzyjaźniać. Wszystkie działania są prowadzone wyłącznie w oparciu o pracę społeczną zaangażowanych w nie osób.

 

Pilates z uważnością Centrum Joga i Pilates

28.07 godz. 15.00 Polana

Trening mentalny łączący pracę całego ciała z umysłem. Uczy skupienia, prawidłowego ułożenia ciała i uważności w ruchu w harmonii z oddechem. 

 

Jak uratować Trójmiejski Park Krajobrazowy LOVELASY.ORG

28.07 godz. 16.30 Pod Kasztanem/Wozownia

Trójmiejski Park Krajobrazowy o powierzchni 19 930 ha stanowi, poza morzem, najważniejszą wizytówkę dla całego Trójmiasta. Ruch społeczny LoveLasy.org, który powstał w 2015, stara się nagłaśniać problemy i skutecznie walczyć o jego ochronę. W trakcie prowadzonego wykładu omówione zostaną największe zagrożenia.

 

Ekomedytacje z LOVELASY.ORG

29.07 godz. 10.30 i 14.00 Polana

W trakcie warsztatów poznamy Vipassanę, jedną z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych. Będzie to jednak praktyka medytacji połączona z współodczuwaniem otaczającej nas przyrody. Vipassana oznacza „widzieć rzeczy takimi, jakimi są,”. Ponowne połączenie się z naturą dla wielu z nas może okazać się uniwersalnym lekarstwem na powszechne dolegliwości.

 

Vinyasa Yoga

29.07 godz. 12.00 Polana

 To joga dynamiczna. Vinyasa oznacza "zsynchronizowanie ruchu z oddechem" oraz serie pozycji, w których poruszamy się w rytm oddechu. Ruchy w vinyasie są płynne, prawie jak taniec. Dzięki tej praktyce odprężysz umysł i rozluźnisz ciało.

 

"Dosiądź się do nas!"

29.07 godz. 15.00-18.00 Polana

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do swojej strefy spotkań, w której będzie można porozmawiać z osobami z różnorodnym doświadczeniem migracyjnym. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość poznania motywacji, emocji i towarzyszących wyjazdowi lęków i radości, a także odmiennych spojrzeń na emigrację oraz życie w Polsce.

Organizator
Dofinansowano ze środków

Newsletter