Kliknij dwukrotnie aby edytować
Dotknij by edytować

26.07/czwartek/godz.17.00/Park Kolibki/ Namiot koncertowy/wstęp wolny

„Pociąg do podróży”: Spotkanie z Pawłem Smoleńskim, autorem książki „Królowe Mogadiszu” prowadząca- Krystyna Weiher-Sitkiewicz. 
Reportaż „Królowe Mogadiszu” to obraz o problemach współczesnej Somalii, wyniszczonej wojną, atakami terrorystycznymi i klęską głodu. Paweł Smoleński oddaje głos somalijskim kobietom, które wciąż walczą o przetrwanie dla swoich rodzin. Walczą o życie, ale także o odrobinę godności dla siebie. Wyplatają koszyki i maty z resztek starych worków wygrzebanych na wysypisku śmieci. Pracują w policji, zakładają organizacje wspierające uchodźców. Sprzedają khat na rogach ulic. W kolorowych czadorach, czasem przymierające głodem, ale wciąż piękne jak modelki. Królowe Mogadiszu.

Paweł Smoleński (ur. 1959) — reporter, publicysta, od 1989 roku dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Autor wielu reportaży z krajów ogarniętych konfliktami zbrojnymi,m.in. z Bliskiego Wschodu. 
Interesuje się kondycją ludzką, oddaje głos uciśnionym. Złożoność świata, wybory polityczne i moralne to charakterystyczne tematy jego reportaży. 

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter