LISTA AKTYWNOŚCI

 

WARSZTATY

 

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

- doświadczanie świata z Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak - Kalamo. Dla dzieci od 8 lat/wstęp wolny /zapisy na: info@gdynia.bystrzak.org

miejsce: TuBaza

26.07, Godz.17.00-18.00
Dzień pierwszy - Na ziemi są morza traw.
Będziemy mówić o życiu roślin, zwierząt i ludzi na obszarach trawiastych sawann i stepów. 
Będziemy robić: figurki zwierząt żyjących na sawannie i stepach z materiałów recyklingowych, lapbook na temat obszarów trawiastych, "domy" mieszkańców stepów - wykonanie modelu jurty, historie o życiu w ciężkich warunkach azjatyckich stepów 
27.07, GODZ.16.00-17.00
Dzień drugi- życie na wielkich pustyniach. 
Będziemy mówić o rodzajach pustyń i rzeźbotwórczych działalnościach wiatru, przystosowaniu organizmów do życia na wielkich pustyniach Afryki, Azji i Ameryki 
Będziemy robić: model pustyni z farbowanej soli i materiałów recyklingowych, samodzielne tworzenie wydm różnego typu, wykonanie masek afrykańskich, zjawiska optyczne na pustyni /eksperymenty/ 
28.07, GODZ.15.00-16.00
Dzień trzeci- Czy w okolicach biegunów istnieje życie? 
Będziemy mówić: Czym jest Arktyka i Antarktyka? Jak poradzić sobie w tak trudnych warunkach klimatycznych? 
Będziemy robić: malowanie lodu oraz rozpuszczanie lodu za pomocą soli kuchennej, odszukiwanie w lodzie zamarzniętych figur zwierząt, budowanie iglo z kostek cukru, stany skupieni wody /eksperymenty/, wykonanie mini - książki obsztarach polarnych 
29.07, GODZ.15.00-16.00
Dzień czwarty- Wysoko, wyżej, najwyżej - krajobraz wysokogórski.
Będziemy opowiadać o najwyższych górach świata. 
Będziemy robić: samodzielne wykonanie góry z masy solnej z zaznaczonymi pietrami roślinnymi, samodzielne wykonanie modelu powstawania gór fałdowych, wybuch wulkanu /eksperyment/
 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, grupy do 20 osób,

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY na info@gdynia.bystrzak.org

 

 

PAPIEROWE KWIATY REGINY BIAŁK

 27.07 Godz. 17.00 Strefa Kids, wstęp wolny

Pani Regina znawczyni tradycji ludowej nauczy nas jak ze zwykłej bibuły stworzyć przepiękne, wielokolorowe kwiaty. Będziecie mogli ozdobić nimi swoje festiwalowe kreacje, z pewnością nie zabraknie nam koloru różowego! Na warsztaty zapraszamy także rodziców.

 

 

CZYTANIE NA POLANIE 

29.07 Godz. 10:00 Strefa Kids, wstep wolny

Warsztaty literacko- plastyczne dla dzieci od 5 – 8 lat to propozycja warsztatowa na spędzenie czasu w sposób rodzinny, barwny i kreatywny. Korzystając z naturalnie pięknego obszaru Parku Kolibki, czytając na trawie ,,Lotte Piratka'' Sandrine Bonini i Audrey Spiry, przeniesiemy się do Afryki, pobawimy się i wykonamy ścienne makatki z różnorodnych materiałów, a to wszystko dzięki naszej wyobraźni! 

 

KREATORZY MASEK

29.07 Godz. 16.00 wstep wolny

Warsztaty tworzenia masek gipsowych inspirowane kulturami z różnych stron świata. 

Bez ograniczeń wiekowych.

 

 

SPEKTAKLE

 

"Braciszek i Siostrzyczka"

28.07 godz. 14:00 Stara Wozownia

-spektakl Teatru Gdynia Główna

Dwie aktorki, stół, wielka, kolorowa skrzynia. I nic więcej. Gdzie scenografia? Gdzie lalkowi bohaterowie? Tajemnicę spektaklu skrywa wspomniany kufer. To z niego wyłania się tytułowe rodzeństwo oraz inne postaci. Znajdują się w nim również kolorowe klocki, z których powstanie las, dom, zamek – cały bajkowy świat budowany jest na oczach dzieci.

     Przedstawienie opowiada historię chłopca zamienionego przez czarownicę w jelonka i jego siostry, która poświęca się, aby go ratować. Spektakl zachwyca prostotą użytych środków, angażujących dziecięcą wyobraźnię. Młodzi widzowie poznają różnorodne sposoby animacji wykorzystanych w spektaklu lalek oraz elementów tworzących świat przedstawiony. Nastrój opowieści budują piosenki śpiewane a capella, a także przy akompaniamencie prostych instrumentów. Lalki wg projektu argentyńskiej scenografki Magdaleny Baragli wykonane zostały przy współpracy z reżyserką Lubą Zarembińską.

Na spektakl obowiązują bilety. Wstęp wolny dla posiadaczy biletów/karnetów na festiwal Globaltica Festival 2018
Dla chętnych spoza festiwalu, możliwość zakupienia biletu wstępu przed spektaklem.

 

"KATHAK –tańczące opowieści"

29.07, godz.13:00 Wozownia/wstęp wolny

Dla dzieci od 6 lat i starszych. 

Zapraszamy na niezwykły spektakl – spotkanie i żywą interakcję sztuki opowiadania i tańca w wykonaniu mistrzyni stylu Kathak Magdaleny Niernsee i opowiadacza z „Grupy Studnia O.” Jarka Kaczmarka.
W programie baśnie i legendy z Indii opowiadane językami ustnej opowieści i tańca, które tworzą barwne, poruszające wyobraźnię widowisko. Częścią spektaklu jest pokaz warsztatu kathak, w trakcie którego uczestnicy uczą się odczytywania znaczeń tanecznych gestów, poznają podstawy języka tańca i uczą się wykorzystywać go przy opowiadaniu historii.

 

"Opowieści futbolowe"

29.07, godz. 13:30 / łąka / zaraz po zakończeniu przedstawienia KATHAK / wstęp wolny

Kiedy pada gol w wielkim meczu, gesty radości zwycięzców i rozpaczy pokonanych na zawsze zapisują się w futbolowym czasie, który natychmiast staje się opowieścią. Posłuchajcie historii o niesamowitych golach i legendarnych bohaterach, które mają moc najwspanialszych baśni. O golu Wielkiej Ciszy, o indiańskim dryblingu, o cudownych butach i śnie o Złotej Nike! 
Spotkanie z Jarkiem Kaczmarkiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży o tematyce sportowej (m.in. „Gole wszech czasów” Egmont 2017), opowiadaczem z Grupy Studnia O. – pierwszego w Polsce stowarzyszenia zajmującego się profesjonalnie sztuką opowiadania w różnorodnych formach.
 

 

STREFA KIDS

Strefa dla dzieci Globaltica Kids zaprasza dzieciaki w trakcie trwania globaltikowych koncertów 27/28.07 od godz.18.00-21.00, wstęp tylko dla osób posiadających opaski festiwalowe.
Zapraszamy na  eksperymenty, doświadczenia, animacje, zabawy sensoryczne:

 

"Drugie życie rzeczy”

-upcyklingowy kramik z „Pomysłownią”:
Cykl spotkań dla młodych konstruktorów i projektantów, którzy za pomocą wielu, z pozoru, niepotrzebnych rzeczy dadzą im drugie życie.

 

 "Drum, dam, dam...projektujemy instrumenty perkusyjne"

 Ten warsztat jest dla każdego. Niezależnie od wieku. W trakcie spotkania każdy będzie mógł zaprojektować swoje instrumenty perkusyjne. A do ich stworzenia wykorzystamy głównie surowce wtórne. W ruch pójdą jednorazowe naczynia i pojemniki po żywności, plastikowe butelki PET, a także metalowe puszki po owocach czy warzywach.

 

EKOstwora może mieć każdy

 Ba! Nie tylko mieć ale i stworzyć własnoręcznie. Wystarczy trochę wyobraźni i kilka niepotrzebnych przedmiotów, które każdy posiada w swoich domach. Zwykła rolka po ręcznikach papierowych, plastikowa butelka czy puszka będą bazą, a co z nich powstanie? Zależeć już będzie tylko od kreatywności naszych warsztatowiczów. :)


„Podążaj za śladem”

- intuicyjna zabawa rysunkowa, narzędzie komunikacji oraz budowania relacji.
"Tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy” Vincent Van Gogh
Warsztat jest autorską kompilacją wiedzy i doświadczenia w zakresie rysunku improwizowanego ”Podążaj za śladem”, gdzie sięgamy poza granice wyobraźni.
 

Poza tym festiwalowa strefa dla dzieci zapewnia:
szaleństwa na sianie, bańki mydlane, zabawy podwórkowe.

 


Dzieci do lat 12 wstęp na festiwal bezpłatny pod opieką osoby dorosłej z ważnym biletem/karnetem.

 

Organizator
Dofinansowano ze środków
Przekaż 1% podatku

Newsletter