Scena Główna, 28 lipca 2018

Chico Trujillo jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych zespołów z Chile. U siebie w kraju potrafią zapełniać stadiony występując dla ponad 50 000 widzów. Są najbardziej rozpoznawalną grupą wykonującą współczesną cumbię – bez ich muzyki nie może odbyć się żadna impreza od Santiago do Valparaiso. Ich twórczość to mieszanka klasycznej cumbii, rocka i elementów ska. Tak zróżnicowana i uniwersalna muzyka zapewniła im w Ameryce Południowej fanów reprezentujących każde pokolenie. Żywiołowe, pełne energii koncerty oraz solidna sekcja dęta sprawiły, że w Europie często określa się ich mianem Latin Gogol Bordello.

Chico Trujillo rozpoczęli swoją karierę w 1999 roku jako odłam grupy LaFloripondio  grającej punk/ska. Dziewiętnaście lat i sześć albumów później, stali się symbolem wyjątkowego chilijskiego koktajlu muzycznego, który zakorzeniony jest w cumbii z czasów sprzed Pinocheta, ale także łączy praktycznie każdy aspekt współczesnej popularnej kultury Chile. Muzycy zgrabnie wykorzystali fragmenty przeszłości swojego kraju mieszając je z wpływami kultury alternatywnej tworząc zupełnie nowy gatunek, który nazwali Cumbia Chilombiana.

Po raz pierwszy od czasu, gdy ska pojawiła się na jamajskich parkietach, popularny ruch muzyczny, który nie narodził się w Stanach Zjednoczonych, zmierza w kierunku globalnym. Tym razem jest to ruch hispanojęzyczny, spotykający się z ogromnym zainteresowaniem w Ameryce Łacińskiej, Europie i Japonii.

Poza koncertowaniem w Chile i Ameryce Południowej, zespół regularnie występował USA i Europie - Lollapalooza Festival (Chicago), Roskilde Festival (Dania), Nuits du Sud de Vence (Francja), etc. W tym roku ponownie zagrają w Europie - tego nie można przegapić!

Muzycy:

Macha - wokal

Michael Magliocchetti - gitara

Juanito - perkusja

Tuto – gitara basowa

Tio Rodi – instrumenty perkusyjne

Felita - saksofon

Zorrita - trąbka

Tabilo - puzon

Pato - charango, flety

Joselo – instrumenty klawiszowe

http://www.chicotrujillo.com/

Organizator
Dofinansowano ze środków

Newsletter